Infolinka: +420 383 809 111

Podlahové a stropní vytápění

Podlahové vytápění

Představujeme Vám trubku GEOSUN PE-RT INVERSE, která byla vyvinuta přednostně pro podlahové vytápění. Pro její vynikající ohebnost a houževnatost je řadu let používána na německém trhu. Pět vrstev kompozitní trubky je složeno z vnější a vnitřní vrstvy z nesesíťovaného polyethylenu střední hustoty (PE-RT), kontaktních vrstev polymeru a citlivé ethylvinylalkoholové, pro kyslík difusně těsné, membrány uprostřed,(tzv.kyslíkové bariéry), která je tak velmi dobře chráněna.

 

 

Proč je potřeba používat trubku s kyslíkovou bariérou?

Přítomnost kyslíku ve vodě vede k vnitřní korozi součástí topné soustavy a k masívnímu zarůstání trubky řasou. Právě toto riziko bylo před časem zcela opomíjeno, dlouhodobé zkušenosti však prokázaly, že použití trubek s velmi kvalitně ochráněnou kyslíkovou bariérou je v současné době s ohledem na dlouhodobou životnost otopného systému naprosto nezbytné.

Proto volíme trubku Geosun, která zabraňuje poškození difusně těsné vrstvy vlhkostí a současně dosahuje vynikající odolnosti mechanickému poškození při transportu a vlastní montáži. To vše při zachování dobré ohebnosti i při nízkých teplotách.

Výhody trubky GEOSUN

Trvalá ochrana před okysličením topné vody

 Propustnost kyslíku u trubek GEOSUN leží s 0,06 g/m2d hluboko pod požadavkem normy DIN 4726:2008, která udává 0,32 g/m2d. Díky 5-ti vrstvé konstrukci je protidifuzní vrstva spolehlivě ochráněna před 

mechanickým poškozením.

 

Zvýšená tlaková odolnost

Zátěžové zkoušky prokázaly, že trubky GEOSUN odolávají vyššímu vnitřnímu tlaku než trubky bez kyslíkové bariéry a to i při vysokých teplotách. EVOH je stabilní s bodem tavení 180°C!

Odolnost proti stárnutí

Podstatným vlivem na stárnutí trubek je dlouhodobá destrukce trubky pronikajícím kyslíkem. Vzhledem k tomu, že u trubky GEOSUN nedochází k prakticky žádné difuzi kyslíku skrz stěnu trubky, jsou trubky velmi odolné procesu stárnutí.

Použitelné pro lisované spoje

Mnoho komerčních trubek je spojováno fitinkami, kde dochází ke styku vody a kyslíkové bariéry na vnějším plášti trubky. Zde dochází k poškození protidifuzní vrstvy a časem k netěsnostem ve spoji. U trubky GEOSUN je vnější plášť trubky tvořen materiálem PE-RT, citlivá vrstva EVOH je ochráněna. Spoj je těsný a spolehlivý po celou dobu životnosti trubky.

 

Soubory ke stažení

Z našich referencí vybíráme

Zobrazit více referencí»

TOPlist